Deschiderea unei galerii de arta

Deschiderea unei galerii de arta

Mesajde DinuBratean » Mar Noi 10, 2009 12:58 pm

As vrea sa stiu care sunt avantajele pe care le am ca student si ca cetatean UE in vederea deschideri unei galerii de arta ?
Ma refer aici in primul rand la fondurile europene pe care le pot atrage si eventual conditiile care trebuie indeplinite .
DinuBratean

Re: Deschiderea unei galerii de arta

Mesajde cristinad » Mie Noi 11, 2009 11:04 am

Ce trebuie sa stiti dvs. este ca scopul fondurilor structurale este acela de a sustine investitiile in educatie, cercetare, agricultura, infrastructura, dezvoltarea IMM-urilor si proiectele care au in vedere dezvoltarea zonelor rurale. Daca dvs. considerati ca prin deschiderea unei galerii de arta veti avea un aport in dezvoltarea unuia dintre domeniile mentionate mai sus, atunci puteti beneficia de finantare din astfel de fonduri.
Pentru a vedea insa daca o astfel de activitate este eligibila intr-unul dintre programele operationale care sunt accesibile de catre Romania in perioada 2007-2013 va trebui sa consultati Ghidul Fondurilor Structurale aferent programului in cadrul caruia considerati ca se incadreaza proiectul dvs.
http://www.finantare.ro/fonduri-structurale-2009-ghid.html
cristinad

Înapoi la Discutii cu privire la infiintarea unei firme